Filia Daniłowo Duże

Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym

tel. 085 715 54 05
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownik: Barbara Łapińska.

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek 8:00-16:00
Wtorek nieczynne
Środa nieczynne
Czwartek 8:00-16:00
Piątek nieczynne
Sobota nieczynne

 

Filia mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Daniłowie Dużym i funkcjonuje w wymiarze 1/2 etatu.

Biblioteka posiada kartkowy katalog alfabetyczny i rzeczowy.
Jednocześnie od 12.12.2005 r. zbiory wprowadzane są do bazy komputerowej.

Czasopisma bieżące:
  • Angora
  • Gazeta Łapska
  • Kobieta i Życie
  • Viva
  • Życie na Gorąco

 

Powstanie biblioteki w Daniłowie Dużym określają pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej z 1967 roku. Początkowo była to Gromadzka Biblioteka Publiczna w Gąsówce Oleksin następnie przekształcona w Filię w Daniłowie.

Czytelnicy Biblioteki to mieszkańcy Daniłowa i okolic - osoby dorosłe, młodzież i dzieci a przede wszystkim uczniowie szkoły podstawowej i nauczyciele. Pracownik filii pani Barbara Łapinska zapewnia odpowiedni dobór literatury dla indywidualnego czytelnika oraz udziela pomocy przy korzystaniu z księgozbioru.

Czytelnicy mogą aktywnie uczestniczyć w pracy biblioteki i pogłębić swoje zainteresowanie książką i czytelnictwem. Temu celowi służą spotkania i lekcje biblioteczne oraz konkursy prowadzone przez placówkę we współpracy z nauczycielami szkoły. Dzięki tym zajęciom dzieci zapoznają się z pracą biblioteki, pozyskiwani są nowi czytelnicy i rozbudzane są pasje czytania książek. Corocznie organizowany jest konkurs i wybierany jest "Najlepszy czytelnik roku". Filia w Daniłowie bierze również udział w akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Organizacja wystaw tematycznych stanowi stały i widoczny składnik pracy na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Wystawy poświęcone są ważnym wydarzeniom historycznym i literackim przypadającym w bieżącym roku.

W Filii są dostępne 2 stanowiska komputerowe do bezpłatnego korzystania z Internetu!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzania Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym i do korzystania z jej zbiorów.

Wakacje w bibliotece w Daniłowie Dużym

    W Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym na przełomie lipca i sierpnia prowadzone były zajęcia wakacyjne dla dzieci związane z książką. Uczestnicy rozwijali zdolności plastyczne, wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, labiryntów i rebusów.       

Czytaj więcej...

Ferie fanaberie w bibliotece w Daniłowie Dużym

   Tegoroczne ferie zimowe, czas beztroskich zabaw już za nami. W tych dniach do biblioteki na zimowe zajęcia uczęszczała grupa czytelników, którzy brali udział w wielu ciekawych zabawach. Dzieci uczestniczyły w grach ruchowych oraz w wielu innych atrakcjach, które rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność, pobudzały do działania i zdrowej rywalizacji.      

Czytaj więcej...

Warsztaty biblioteczne w Katolickiej Szkole Podstawowej

Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym po raz kolejny zorganizowała warsztaty biblioteczne dla dzieci z grupy „0” w Katolickiej Szkole Podstawowej. Zajęcia biblioteczne pt. „Co to jest książka” to świetny kontakt dla dzieci ze słowem pisanym, a głośne czytanie rozbudza w nich wyobraźnię. Tym razem dzieci poznały kilku bohaterów literackich.

Czytaj więcej...